Noworodek to błogosławieństwo i największa miłość każdych rodziców! Posiadanie nowo narodzonego dziecka to moment, w którym powinniśmy udokumentować to jak wyglądają jego pierwsze chwile z nami. Potrzebujemy do tego jednak profesjonalnego fotografa, który ma umiejętności i wiedzę jak należy obchodzić się z takimi maluszkami.

Dlaczego warto zamówić profesjonalną sesję fotograficzną dla dziecka?

Wszyscy możemy zauważyć, że sesja noworodkowa to w dzisiejszych czasach silny trend. Często możemy oglądać w Internecie piękne zdjęcia malutkich dzieci z różnymi, uroczymi rekwizytami. Maluchy wyglądają na nich po prostu niewinnie i pięknie. Wiele osób może się obawiać, że fotografowanie noworodków jest uciążliwe i wiąże się z wieloma problemami. Jednak profesjonalny fotograf sprawi, że będzie to zabawna i ekscytująca przygoda dla całej rodziny. Po niej wszyscy będą się zachwycać rezultatami i na pewno niejedna praca znajdzie się w ramce.dziecko

Jako rodzice chcemy mieć zdjęcia naszego bobasa, kiedy jest jeszcze naprawdę mały. Chcemy pokazać całą jego urodę, urok i niewinność. By to wszystko uchwycić, potrzebujemy profesjonalisty. Co więcej, jeżeli zamówimy sesję u doświadczonego fotografa to jej rezultaty będą nie tylko piękne, ale równocześnie kreatywne.

Będzie to znacząco różnić się od tego, co jesteśmy w stanie uchwycić za pomocą telefonu komórkowego czy aparatu cyfrowego. Profesjonalista doda tło, zadba o światło i obrobi zdjęcia w taki sposób, by były zachwycające. Najlepsi mają również rekwizyty takie jak kosze, piłki, kocyki i wstążki, które jeszcze podkreślą cały efekt. Utalentowany fotograf połączy takie zdjęcia z ujęciami z życia, które będą wspaniałą pamiątką.

Warto też zwrócić uwagę na to, że przez kilka pierwszych tygodni po porodzie jako młodzi rodzice jesteśmy rozgorączkowani i zajęci opieką nad maluchem. Często nie ma czasu na robienie zdjęć. Jeżeli zaplanujemy sesję jeszcze przed porodem to po nim mamy pewność, że każdy etap życia naszego malucha zostanie uwieczniony i będziemy mogli go wspominać. Takie zdjęcia to nie tylko wspaniała pamiątka dla nas i naszej pociechy. Rodzice często ozdabiają nimi ściany, tworzą z nich kalendarze i dają w prezencie dziadkom.

dziecko

Kiedy najlepiej zamówić sesję fotograficzną dla malucha?

Powinniśmy wiedzieć, że kiedy dziecko przychodzi na świat to najlepszym momentem na sesję są pierwsze dni. Wielu rodziców mylnie zakłada, że kiedy dziecko podrośnie będzie to prostsze i rezultaty będą lepsze. Jednak tak naprawdę pierwsze 2 tygodnie życia maluszka są momentem, kiedy powinniśmy wykonać zdjęcia. W tym czasie bobas przede wszystkim śpi i sam układa się w urocze pozy – takie jak w brzuchu mamy.

Co więcej, po upływie miesiąca nasze dziecko będzie wyglądało już zupełnie inaczej – sami sobie nie zdajemy sprawy jak szybko rosną nasze pociechy w pierwszym okresie życia. Jeżeli chcemy mieć pamiątkę pokazującą pierwsze dni to zdjęcia należy wykonać bardzo wcześnie, najlepiej pomiędzy 5 a 14 dniem życia.

W tym kontekście należy sobie zadać pytanie kiedy się na nią umówić. Niestety najlepsi profesjonaliści mogą nie mieć wolnych terminów jeżeli zadzwonimy w ostatniej chwili. Z tego powodu najlepiej jest zadzwonić do fotografa kilka miesięcy przed daną datą porodu i zarezerwować termin. Oczywiście wiemy, że poród nie jest rzeczą, którą jesteśmy w stanie zaplanować co do dnia i każdy specjalista się z tym liczy. Dzięki temu jest w stanie dopasować się do nas przesuwając sesję o kilka dni wcześniej lub później.

Profesjonalną sesję zdjęciową dla noworodka wykona Dorota Pawluk.