Każda kobieta marzy o ślubie i weselu jak z bajki. Czy mężczyźni również tak mają? W zasadzie tego nie wiadomo, bo ciężko spotkać pana, który chętnie opowiadałby o swoich stanach emocjonalnych, marzeniach, uczuciach i tak dalej. Idąc zatem śladem marzeń kobiety, oczywistym wydaje się, że pragnie ona także, aby chwila ta została utrwalona na fotografii ślubnej. Dlatego niezwykle ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego fotografa, który profesjonalnie podejdzie do sprawy.

Co jest ważne w fotografowaniu ślubu i wesela?

Przed wyborem odpowiedniej osoby, która zajmie się uwiecznianiem tych cudownych chwil, warto podpytać wśród znajomych, czy nie znają kogoś profesjonalnego. Jest to niezwykle ważne, aby zdjęcia wykonane zostały jak najlepiej, bo będą pełnić one funkcję niejako dokumentacji tej uroczystości. Poza tym zdjęcia zostaną z parą młodą już na całe życie, może nawet w cięższych chwila oglądając fotografie z tamtego dnia odżyją te uczucia, które towarzyszyły młodym przed laty. Nie jest zatem tak, że fotografia ślubna to nikomu niepotrzebny przeżytek. Jest to niezwykle cenna pamiątka, którą po latach można oglądać nie tylko wspólnie ze współmałżonkiem, ale także z dziećmi, potem wnukami… a może nawet prawnukami. Wiadomo, że nie zdjęcia są najważniejsze, ale pozwalają one odnaleźć czar dawnych dni. To dzięki fotografiom tak wiele wspomnień pozostaje w pamięci. Decydując się zatem na fotografię ślubną, należy wybrać fotografa, który rzetelnie wykona to zadanie; powinna to być taka osoba, która będzie miała czas na to by zrobić dużo, a jednocześnie ładnych zdjęć. Warto też zwrócić uwagę na to, czy fotograf posiada zezwolenie na fotografowanie w miejscach sakralnych. Jest to niezwykle ważne, bo bez takiego zezwolenia można zostać pozbawionym pamiątki z najważniejszej części, czyli złożenia przysięgi. Trzeba więc dużo wcześniej spróbować się czy dana osoba ma takie zezwolenie. Jeśli nie to warto poszukać kogoś, kto zrobi również zdjęcia w kościele. Niesamowitą opcją fotografii ślubnej może być forma jakby reportażu. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, zdjęcia ze ślubu pełnią niejako formę dokumentacji uroczystości zaślubin, więc reportaż jest tu jak najbardziej na miejscu. Wszyscy wiedzą, jakimi cechami jawi się taki materiał. Przede wszystkim jest w nim jak najmniej ingerencji w wydarzenia, wypowiedzi. Ma on na celu przedstawienie światu tego, jak jest w rzeczywistości. Dokładnie tak, jak w przypadku fotografii ślubnej. Ma ona pokazać, jak było, ale z jak najlepszej strony. W kościele i tak nie ma możliwości większego mieszania się w to co się dzieje, a w zasadzie nie ma w ogóle takiej możliwości. Tym lepiej, bo fotografia ślubna powinna być naturalna. Nie udawana. Fotografia ślubna

Czy warto zatem wynająć fotografa?

Trzeba też pamiętać, że fotograf ślubny towarzyszy młodym nie tylko podczas ślubu i wesela – zobaczcie jak mogą wyglądać np. sesje zdjęciowe: http://fotoklaps.pl. Jest także w domu (najczęściej panny młodej), by i z tamtych chwil zachowały się wspomnienia. Jest to o tyle przydatne, że przez stres związany z uroczystością młodzi niewiele potem pamiętają z tego dnia, a fotografia ślubna na pewno odświeży, nawet najbardziej oporną pamięć.